“Hakkımızda”

“Eğitim güveni, güven umudu, umut barışı doğurur.”

                                                                              KONFÜÇYÜS

 

   Değişen eğitim yaklaşımları ve farklılaşan öğrenci profiline uygun olarak hazırladığımız yepyeni eğitim yayınlarımız ile yeni eğitim öğretim sezonuna tam takım hazırız. Kronometre Yayınları markamız ile değişen öğrenci ihtiyacına, seviyesine ve güncel eğitim programlarına uygun olarak hazırladığımız yayınlar ve teknolojik imkânlarla öğretmenlerimize, öğrencilerimize yardımcı ve tamamlayıcı kaynaklar sunmayı hedefledik.

   2023 eğitim vizyonu temelindeki Beceri Temelli Eğitim Sistemi’nde akademik bilgi, beceriye dönüşecektir. Nitekim MEB’in ve ÖSYM’nin yayımladığı örnek soru tiplerinde yorum gücü, görsellik, şekilli ve tablolu mantık soruları, bilgiyi kullanıp sonuca ulaşabilme, mantıksal çıkarımda bulunma, akıl yürütme becerileri ile eğitimde öğrencinin aktif rol alması beklenmektedir. Bu vizyonu ve sistemi çok iyi analiz etmiş uzman kadromuz tarafından hazırlanan ortaokul ve lise ürünlerimiz; yeni soru tarzlarına, kazanımlara %100 uygun, akıllı tahtaya uyumlu ve video çözümlüdür.

   Yayınlarımız hazırlanırken Yapılandırmacı Kuram, Çoklu Zekâ Kuramı, Bloom Taksonomisi gibi eğitim yöntem ve tekniklerinden yararlanılmıştır. Özgünlüğü esas alarak hazırladığımız, zengin içerikli ürünlerimizle öğrencilerimiz akademik bilginin beceri temelli eğitim sistemi ile harmanlandığı noktaya ulaşacaktır. Yayınlarımız ile öğrenciler bilgileri arasında adım adım ilerlemeyi ve geçmişle köprü kurarak öğrenilmiş bilgilerin kalıcılığını sağlayacaktır.

   YKS 9,10,11. Sınıflar Kurumsal Setimizde,

  • Konu Anlatım Fasikülleri
  • Soru Bankaları
  • Yaprak Testler
  • Aylık Denemeler

   Ortaokul Kurumsal Setimizde,

  • 8. Sınıf Soru Bankaları
  • 8. Sınıf Aylık Denemeler
  • 5, 6 ve 7. Sınıf Soru Bankası Fasikülleri

yer almaktadır. Bu setler ile öğrencilerin eğitim yolunda tam öğrenmeyi gerçekleştirmeleri ve sınavlara eksiksiz hazırlanmaları amaçlanmıştır.

 

   Eğitim ile her şeyin iyi yönde değişeceğine inanıyor, sizlere eğitim öğretim hayatınızda başarılar diliyoruz.

                                                                       Kronometre Yayınları